Január 2014

{Poznámka redakcie: tento post vznikol v aute, cestou z BA domov. je napísaný na 2. krát, pretože prvú verziu som nechtiac vymazal}

Je 31.1., inak povedané, prvý z 12 mesiačikov už z kruhu odišiel a rok 2014 nám svoju 1/12 príbehov už odkryl. Aká bola?
Nuž, presne pred mesiacom som rekapituloval svoj rok 2013, rozmýšľal, čo všetko sa vlastne stalo, pil vínko a žasol nad farebnými ohňostrojmi. Určite som však nevedel, čo prídu, čo prinesú nasledujúce dni a týždne. Ak by mi niekto povedal, čo všetko sa bude diať, neveril by som ani slovo, ani jedno.
Takže čo sa vlastne udialo?

  • Asi hlavný bod, o ktorom by som rád rozprával, spomenúť nemôžem. Nemám to rád, ale podpísal som NDA, takže mám zákaz rozprávať. Každopádne to už asi nebude dlho a určite to budeš vedieť aj ty. Baví ma to, teší ma to, som pri tom šťastný, hoci mám miestami strašné nervy. Netuším, ako som sa k tomu dostal, ale niekedy netreba vedieť “prečo”, niekedy stačí vedieť, že to tak je a tešíť sa.
  • Škola ide. 23 kreditíkov je doma. Nejako. Veľmi zaujímavo, veľká sranda miestami. Veľmi sa na ňu už nekoncentrujem. Dnes je v podstate posledný deň, kedy som určite študentom, sám neviem či ním budem aj zajtra ráno. Asi to nevie nikto, každý má na to svoj názor, uvidíme, čo nakoniec z toho celého vyjde.
  • Nápady sa rodia, ako keby nemali nič iné na práci, len sa množiť. TEDx, StartupWeekend, HornonitRUN a tak podobne. Vyzerá to tak, že sa budú naozaj hýbať, vyzerá to tak, že Horná Nitra zažije niečo, čo ešte nepoznala, že to bude veľké, že to bude skvelé, ale veď nech sa nechá prekvapiť. Sám som zvedavý, koľko plecia vydržia…
  • eTurizmus. 2 chalani, 2 veľtrhy, 2 KeepCupy, nejaké vizitky, veľa nápadov. S Mišom som zase strávil pár dní, bolo to mega zaujímavé. Robí sa mi s ním skvelo, dávame dobré veci, baví nás to. Som veľmi zvedavý, čo vymyslíme ďalej, ale ak máš chuť pridať sa, napíš na jakub@eturizmus.sk
  • Trojkráľový beh odštartoval sezónu, ktorá bude zo všetkých zatiaľ asi najinténzivnejšia. Beh sa mi dostal pod kožu, stal som sa závislým. Hoci sa mi v BB napriek fanklubu nepodarilo dať výkon, aký som chcel, príležitostí bude tento rok niekoľko, napr. Od Tatier k Dunaju, čo bude jedna z najväčších udalostí roku.
  • Česko, Holandsko, Poľsko, Litva. Ja viem. Aj ty si myslíš, že som stále niekde inde a pritom väčšinu času som aj tak doma. Pravda je ale taká, že momentálne zase emaily lietajú kade-tade, vyzerá to tak, že v marci bude Pobaltie a ostatné vyzerá zatiaľ neurčito. Príležitostí je milión, takže neseď a choď…

Bol rýchly, šťastný, zaujímavý, intenzívny, červený, silný, pestrý, farebný… Január bol jednoducho AWESOME. Verím Ti, február, že sa nenecháš zahanbiť, buď aspoň rovnako štedrý…!

(Pozn.redakcie: Ak všetko pôjde ako má, tak na konci roku bude rekapitulačných článkov presne 12.)

Pridaj komentár